Teslimat Bilgileri ve İade

TESLİMAT BİLGİLERİ:
Çoklu Paket Gönderimi
Eğer aynı siparişiniz içinde aynı anda birden fazla ürün satın alırsanız ve ödemeyi tek kredi kartıyla yaparsanız siparişiniz tek pakette size ulaşıyor ve kargonuz bunun üzerinden ücretlendiriliyor. Aynı gün içinde dahi olsa farklı zamanlarda farklı sipariş numaralarıyla alışveriş yaptıysanız siparişiniz ayrı ayrı paketlerde size teslim ediliyor ve kargo bedeli de sipariş sayısına göre belirleniyor.

Sipariş Takibi
Siparişinizin durumunu istediğiniz zaman siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz. Yada 0216 550 62 13 numaralı telefon numarasından (genel merkezimiz) sorgulatabilirsiniz. 

Teslim Alma
Satın aldığınız ürünler sipariş verdiğiniz günü takip eden yedi iş günü içerisinde kargoya veriliyor. O anda size ulaştırılamadığı takdirde kargo yetkilisinin bıraktığı, siparişinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir notla haberdar ediliyorsunuz. Üç gün içerisinde şubeye gidip ürünü teslim almaya fırsatınız olmazsa paketiniz kargo şirketi tarafından bize iade ediliyor.

Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için paketinizi, teslim aldığınız an, kargo yetkilisinin yanında açıp kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer ürününüz kargoda zarar görmüşse paketi size teslim eden kargo yetkilisine iade edebilirsiniz.

GÖNDERİM ALANI
Teslimat alanımız Türkiye sınırları dahilinde bulunan her yeri kapsıyor.

ÜCRETLENDİRME VE TESLİMAT SÜRESİ

Ücretlendirme
Avazin.com, üyelerine en iyisini sunmak için teslimat ücretini de sabit bir noktada tutuyor. Aldığınız ürünün niteliği, boyutu ve mesafeniz farketmez. Avazin.com’dan alacağınız her ürün için ödeyeceğiniz kargo bedeli; kapıda ödemeler için 9,90 TL, kredi kartı ve havale ile ödemede 7,90 TL.

Teslimat Süresi
Siparişleriniz,maksimum 7 iş gününde elinizde oluyor. Özel dikim olan ürünlerde sipariş süresi için lütfen 0216 550 62 13 nolu telefondan bizi arayın. 

Paketleme
Özellikle kırılacak eşyalarda ihtimal dahilinde çıkabilecek problemlere karşı, siparişlerinizi aldığınız ürünün niteliğine uygun bir paketleme sistemiyle ulaştırıyor. Her ürün özel Avazin kutusunda, hassasiyetine uygun olarak paketlenmiş bir biçimde teslim ediliyor.

İADE
HAZIR BEDENLE SATILAN ÜRÜNLER
1-Hazır beden olarak satın aldığınız tüm ürünleri kullanılmamış, zarar görmemiş, üzerinde tadilat yapılmamış olması durumunda fatura tarihini izleyen 30 gün içerisinde, koşulsuz olarak firmamıza iade edebilirsiniz.

2-Sitemizde bedenle satılan abiye ve deri ürünler firmamızda hazır dikili olarak tutulmamaktadır. Müşterilerimizin verdiği sipariş üzerine hazırlanır. Dolayısıyla bu ürünler özel dikim ürünler sınıfına girer. Ürün kusurlu değilse Abiye ve deri ürünlerde iade kabul etmiyoruz. (Bkz. 06.03.2011 tarihli Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in 7/4-c md.)

3-Avazin müşteri ilişkilerine değer verir. Bu sebeple, yalnızca abiye ürünlerde ürün müşterinin eline geçtiği gün bize geri kargolanırsa, ürünün durumu diğer iade şartlarımıza uyuyorsa müşterilerimize iade konusunda yardımcı oluyoruz.

4-Ürünün kullanılmış, zarar görmüş, üzerinde tadilat yapılmış olması vb. gibi durumlarda, Avazin.com, müşterilerimize ücret iadesi yapmayacaktır. Ürünün kullanılmış, zarar görmüş, tadilat yapılmış olup olmadığına karar verme hakkı Avazin.com’ye aittir. Ekibimiz bu gibi durumlarda gönderiye ait tespit tutanağı doldurur ve iade kullanım hakkı ihlalini belgeler.

5-İade işleminin gerçekleştirilmesi için müşterilerimizin öncelikle fatura arkasında yer alan iade formunu doldurmaları gerekmektedir. Ardından ürünü kullanılmamış olarak, orijinal paketi içerisinde, faturası ile birlikte tarafımıza göndermelidirler. İade edilecek ürünleri, 0216 414 98 66 numaralı müşteri destek hattımızı arayıp alacağınız özel iade adresine alıcı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir.
6-Avazin.com yapılan iadelerde kargo bedelini firmamız karşılar. Yurtiçi Kargo dışında kargo firmalarıyla gönderi yaparsanız kargo ücretini kendiniz ödemeniz gerekmektedir.

ÖZEL DİKİM ÜRÜNLER
Avazin.com, sitede bulunan ürünler için müşterilerine provasız olarak üste dikim hizmeti sunar. Hizmet kalitemizi yüksek düzeyde tutarken, müşterilerimize daha uygun fiyatlı alışveriş imkanı sunabilmemiz adına, satışı gerçekleşmiş ürünlerin iadesi ve tadilatı için aşağıdaki kriterler belirleyici olacaktır.

1-Sitemizden satın aldığınız her ürün, eğer dikişinde bir sorun varsa ya da sizin tarafınızdan verilen ölçülere göre dikilmemişse, Avazin.com tarafından koşulsuz olarak iade alınır. Aynı şekilde, kumaşta ya da giyside defo tespit edilmesi halinde de, yani müşteriye kusurlu ürün gönderilmiş ise yine Avazin.com satın almış olduğunuz ürünü iade almaktadır. Unutulmamalıdır ki; müşterilerimizden kendi vücut ölçüleri istenmektedir. Bu nedenle giysilerin bitmiş halinin ölçüsü giysinin modeline ve kalıbına göre, verilen ölçülerden farklı olacaktır.

2- Ürünün dikiş ya da ölçülerinde bir hata yoksa, abiye kategorimizde yer alan ürünlerin ve deri ürünlerin iadesi alınmamaktadır.
3-İade işleminin gerçekleştirilmesi için müşterilerimizin öncelikle fatura arkasında yer alan iade formunu doldurmaları gerekmektedir. Ardından ürünü kullanılmamış olarak, orijinal paketi içerisinde, faturası ile birlikte tarafımıza göndermelidirler.

4-Ürünün kullanılmış, zarar görmüş, üzerinde tadilat yapılmış olması vb. gibi durumlarda, Avazin.com, müşterilerimize para iadesi yapmayacaktır. Ürünün kullanılmış, zarar görmüş, üzerinde tadilat yapılmış olması vb. gibi durumlarda, Avazin.com, müşterilerimize ücret iadesi yapmayacaktır. Ürünün kullanılmış, zarar görmüş, tadilat yapılmış olup olmadığına karar verme hakkı Avazin.com'ye aittir. Ekibimiz bu gibi durumlarda gönderiye ait tespit tutanağı doldurur ve iade kullanım hakkı ihlalini belgeler.

5-Avazin.com müşteri ilişkilerine değer verir. Bu sebeple, dikiş veya ölçüden kaynaklanan bir hata bulunmadığı durumlarda da müşterilerine yardım etmeyi amaçlar. Bu yardımlar; kol ya da giysi boyu kısaltma, daraltma veya duruma göre belirlenecek olup, ürüne ekleme yapmayı gerektirmeyecek şekildedir.

6- Avazin.com, dikiş veya ölçü hatası olmadığı zamanlarda, müşterilerine sunduğu bu hizmetten her sipariş başına bir defaya mahsus faydalanılabilir. Tekrar tekrar tadilat istenmesi veya durumun suistimal edilmesi söz konusu olduğunda, Avazin.com müşteriye yardım etmeyi reddedebilir veya müşteriden ek ücret talep edebilir.

7- Avazin.com’nin, dikiş veya ölçü hatası olmadığı zamanlarda, Avazin.com'den talep edilecek ürün genişletme, kol ilave etme, yaka kapatma, boy uzatma gibi ürüne ekleme yapılmasını gerektiren isteklerde, yapılacak değişikliğe bağlı olarak müşterilerimizden ürün tutarının %10 - %50 oranında değişecek ekstra tutar talep edilebilir.
İade edeceğiniz ürünle ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa sitemizdeki İade İşlemleri bölümünü inceleyebilir ya da 0216 414 98 66 no’lu telefon numarasından müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

KISMİ İADELER
Sitemizde müşterilerimize sunduğumuz indirim sağlayan kampanyalar mevcuttur. Bu kampanyalar alışverişin belirli bir tutarı geçmesini veya belirli bir adette üründen oluşmasını şart koşar. Bu kampanyalardan faydalanarak(kupon kullanarak ya da başka bir şekilde) yapılan alışverişlerde kısmi iade durumunda kampanyadan faydalanma şartları bozuluyorsa indirim tutarınız iptal edilecek ve bakiyenize yansıtılacaktır.

ÖR// 100TL üzeri ilk alışverişinizde %20 indirim: Uygulanan indirim tutarı iade ettiğiniz ürün bedelinden düşülerek iadesi yapılacaktır.
ÖR//3 Al 2Öde: İade durumunda indirim tutarı iade edilen ürün bedelinden düşülerek tarafınıza yansıtılacaktır.